YİYECEK VE İÇECEK OTOMATLARININ İŞLETMELER İÇİN KURULUM AŞAMALARI NASIL GERÇEKLEŞMEKTEDİR?

Yiyecek Ve İçecek Otomatlarının İşletmeler İçin Kurulum Aşamaları Nasıl Gerçekleşmektedir?


            Herkesin, bir kez olsun gördüğü veya kullandığı yiyecek içecek otomatları, günümüzde gittikçe daha fazla yaygınlaşma eğilimi içindedir. Bu durumun yaşanmasında hiç şüphesiz, işletme sahiplerinin, otomat makinaları kullanarak, işletmeye ekstra kazanç sağlama olanaklarını araştırmalarının etkisi inkâr edilemez bir boyuttadır. Bu konuda özellikle gıda otomatı sistemleri kuran, piyasadaki faal şirketlerin arasında oluşan otomat kurulumu ve otomat kiralama alanında yaşanan, rekabetin etkisinden bahsetmeden geçmekte mümkün olmayacaktır.

             

 İşletme Sahiplerinin Yiyecek İçecek Otomatları Kurulumunda İzlemesi Gereken Yollar Nelerdir?
             

            İşletme sahiplerinin, çalışanlarının yararlanacağı otomat kurulumlarında öncelikli olarak, yiyecek ve içecek otomatı kurulum şartlarının neler olduğunu öğrenerek, sonrasında kendi işletmesine en uygun olan, otomat modelini tedarik eden firmayı belirleme aşamasına geçmeleri gerekmektedir. Otomat tedarik firmasının belirlenmesinden sonra, bu firma ile iletişime geçilerek, gerekli belgeler, şartlar, yapılması gerekenler vb. gibi bilgiler birebir öğrenilir. Buna göre otomat sisteminin kesin kurulumuna karar verildiği takdirde, sistemi kuracak olan firma, keşif için yiyecek veya sıcak içecek otomatı sisteminin kurulumunun yapılacağı işletmeye gelir. Burada kurulacak olan sistem; kişi sayısına, iş durumuna ve iş ortamına göre yapılan kurulum keşfinden sonra, iki türü bulunan otomat sistemlerinden hangisinin kullanılacağına karar verilerek bitirilir.

             
 Otomat Makinaları Çeşitleri nelerdir?

             
            Bu otomat sistemlerinin, iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki müşterinin vereceği bozuk para, kâğıt para veya kredi kartını kullanarak çalışan otomat sistemi, diğeri de sistem kiralama işlemini yapan işletmenin vereceği özel doldurulabilir kartlar ile çalışan otomat sistemi şeklinde sıralanabilir. Bu iki otomat seçeneğinden birini seçerek otomat kiralama işlemini başarı ile gerçekleştirmek mümkün hale gelir.


Gıda Otomatı Sistemini Seçerek Otomat Kiralama İşlemini Tamamlanması ve Bilinmesi Gerekenler

             
            Yapılan otomat yerleştirme keşfi ve sonrasındaki görüşmelerin ardından, kişi sayısına göre sistemin büyüklüğüne de karar verilerek, sonrasında otomat sistemi hazırlanarak, işletmeye kurulur. Kurulumu yapılan sistem, eğer kahve otomatı ise içilen bardak sayısı üzerinden, gıda otomatı ise satılan ürün üzerinden ciro hesaplanarak, yarı yarıya olacak şekilde, kurulumunun yapıldığı işletme ve sistem kurulumunu yapan şirket arasında bu satıştan elde edilen kâr paylaşılır. Bu otomat sistemlerinin kurulum anlaşması yıllık ya da daha uzun bir süreyi kapsayacak şekilde yapılabilir. Yiyecek veya çay kahve otomatı sistemini kuran şirkette buna göre sistemin kurulumunu yapmaya özen gösterir. 

EN KISA
SÜREDE
TEKLİFİNİZ
GÖNDERİLECEKTİR